Ročník 2024

Nestihli jste plánovací den na Anenské?

30. 3. 2024

Nebo chcete doplnit svůj nápad/připomínku? Vytvořili jsme ONLINE DOTAZNÍK, který bude dostupný do 12. dubna. 

Dotazník je k dispozici zde: ONLINE DOTAZNÍK – PROSTOR U AUTOBUSOVÝCH ZASTÁVEK ANENSKÁ

Děkujeme za spolupráci při proměně veřejného prostoru.


Proběhl plánovací den

14. 3. 2024

První jarní den patřil také plánování proměn na zastávkách Anenská. Děkujeme, že jste se zastavili a řekli svůj názor týmu participativního rozpočtu ZAPOJ F-M.


Zveme vás na plánovací den na zastávky Anenská

14. 3. 2024

Navrhněte s námi novou podobu prostoru u zastávek Anenská. Ve středu 20. 03. 2024 od 7:00 do 16:00 hodin autobusové zastávky Anenská.


Vítězem 3. ročníku Zapoj F-M je prostor u zastávek Anenská

29. 2. 2024

Obyvatelé Frýdku-Místku si vybrali další místo ke zvelebení. Vítězem veřejné ankety v rámci projektu ZAPOJ F-M 2024, který funguje na principech participace, je prostor u autobusových zastávek Anenská v Místku.

Třetí ročník projektu ZAPOJ F-M zná vítěze. Radnice se na základě výběru obyvatel města pustí do proměny prostoru u autobusových zastávek Anenská v Místku. Pro zvelebení frekventovaného místa se ve veřejné anketě v městské aplikaci MUNIPOLIS a prostřednictvím lístečků na informacích magistrátu rozhodla většina z 638 hlasujících.

Plánovací den se uskuteční 20. března 2024 přímo ve vybraném prostoru k proměně, tedy „na Anenské“. Kdo nebude moct dorazit osobně, dostane možnost se vyjádřit v online dotazníku. Získané podněty zpracuje vybraný architekt a následně dojde na úpravy místa.


Hlasujte v anketě pro ročník 2024

1. 2. 2024

Frýdek-Místek zvelebí další místo ve veřejném prostoru na základě tipů od občanů. Stane se tak v rámci již osvědčeného projektu ZAPOJ F-M, založeného na participaci čili spolupráci s obyvateli města. V první fázi občané zaslali své nápady hlavní architektce města.

Do finále aktuálního ročníku se dostala čtveřice míst, o jejichž proměnu lidé usilovali nejčastěji již vloni. Díky užšímu výběru se nyní očekává intenzivnější a lépe zacílené hlasování. Loňský, 2. ročník projektu je před ukončením. Technické služby přetvářejí (v zimních měsících nastala nevyhnutelná přestávka kvůli počasí) nevyužívaný kout, nároží u tř. TGM ve Frýdku v městský parčík s pergolou, posezením, pítkem a zelení.

Hlasujte v anketě MUNIPOLIS.


Posílejte své návrhy pro ročník 2024

21. 11. 2023

Frýdek-Místek odstartuje další ročník participativního projektu ZAPOJ F-M. Obyvatelé budou moct opět vybírat z devíti míst určených ke zvelebení. „Vítěznou“ lokalitu město upraví za milion korun, který vyčlenilo v rozpočtu. Novinkou druhého ročníku je zasílání tipů na konkrétní místo samotnými občany, které můžete posílat, případně i s fotografiemi, do 20. prosince na e-mail zapojfm@frydekmistek.cz.